Dnia 25 czerwca nasz hufiec odwiedzili bardzo sympatyczni goście. Do placówki przybyli podopieczni ŚDS aby wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych zabawach rekreacyjno-sportowych. Przybyłych powitała Pani Komendant Dominika Rudkowska, która zwracając się do uczestników życzyła im dobrej zabawy i wielu pozytywnych emocji.

Bezpośrednio po wzajemnej prezentacji rozpoczęliśmy pierwsze konkurencje. Była okazja aby spróbować swoich sił w grze w kometkę, rzutach do celu. Wyłoniliśmy też króla koszykówki, którym został Mariusz z ŚDS. „Miłościwie nam panujący” otrzymał na pamiątkę prawdziwą „złotą koronę” w której dumnie pozował do zdjęć. Chętni mogli sprawdzić się w strzelaniu z wiatrówki lub powróżyć sobie przy specjalnie przygotowanym kramiku. Podczas gdy wszyscy świetnie się bawili, na grillu dopiekały się kiełbaski, które po wysiłku na świeżym powietrzu smakowały wyśmienicie. Oprócz pyszności z grilla nasi goście mieli okazję skosztować wafelków, cukierków i marchwiowych muffinków. Na zakończenie imprezy, każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy drobiazg w postaci bukiecika pachnącej lawendy. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy kolejny raz opuszczali nasz hufiec zadowoleni. Niemal wszyscy zapowiedzieli ponowną wizytę, przy najbliższej okazji.

Anna Zielińska

 nysaaa1     nysaaa2

Kramik z wróżbami                                                                               Król strzelców Mariusz z ŚDS