Dopełnieniem dotychczasowych działań w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS” realizowanego przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Nysie były warsztaty z zakresu kreowania wizerunku, połączone z usługą stylisty, które przeprowadziła pani Jolanta Kucharzyk, właścicielka firmy ART COLOR MODELS z Rzeszowa.


Celem zajęć była strategia budowania wizerunku oraz sztuka autoprezentacji w czasach, kiedy to, w co się ubieramy i jak kreujemy własny wizerunek wpływa na ocenę naszych kompetencji. Podniesienie świadomości uczestników na temat roli dress code’u w życiu zawodowym powinno w konsekwencji mieć przełożenie na ich samoocenę i pewność siebie, a za tym także pewniejszy start w różnych sytuacja życiowych, w tym: w rozmowie o pracę, komunikacji w sytuacjach zawodowych czy innych ważnych i strategicznych momentach życia. Beneficjenci szkolili swoje umiejętności kreowania wizerunku, w tym, przede wszystkim: wywierania pierwszego wrażenia – tzw. efektu „WOW”, uczyli się o roli języka ciała w kształtowaniu własnego wizerunku, pracowali nad stosowaniem prawidłowych technik autoprezentacyjnych, mających na celu zwiększenie ich wiarygodności osobistej oraz profesjonalnej prezentacji własnej osoby w kontaktach zawodowych. Po zakończeniu warsztatu, uczestnicy wraz ze stylistą wybrali i zakupili odpowiednie zestawy odzieżowe, w których niebawem będą mogli zaprezentować się przyszłemu pracodawcy. Całość zwieńczona została metamorfozą każdego naszego podopiecznego, poprzedzoną indywidualną konsultacją w zakresie wizażu. U większości młodych osób była to duża przemiana, ale bardzo pozytywna i najważniejsze – spowodowała szeroki uśmiech na twarzy, czyli cel – podniesienie poziomu samooceny został osiągnięty!

Joanna Taramina

1 20       Wizaż i stylizacja mały 1

              Warsztaty dla męskiej części grupy w Nysie                                          Uczestnik podczas wizyty w salonie fryzjerskim