W dniach 08 - 09.06.2018r. odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Młodzieży OHP na Jasną Górę. W Pielgrzymce udział wzięli przedstawiciele komend wojewódzkich OHP z całej Polski. Opolską Wojewódzką Komendę reprezentował pan Dariusz Medoliński - Komendant Wojewódzki, ks. Jarosław Staniszewski – duszpasterz OWK OHP, pani Ewa Zajączkowska – kierownik ds. kształcenia i wychowania, pani Bernadeta Orlikowska – specjalista ds. kształcenia zawodowego, pani Ksenia Domerecka – Komendant HP Głubczyce, wychowawcy i młodzież z Hufca Pracy w Opolu.

W pierwszym dniu pielgrzymki młodzież uczestniczyła w nabożeństwie pokutnym w Archikatedrze Częstochowskiej pw. Św. Rodziny po czym wszystkie delegacje uczestniczyły w przemarszu Alejami NMP na Jasną Górę. Podczas przemarszu złożono kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II –patrona OHP. Po dotarciu na Jasna Górę w Bazylice Jasnogórskiej odbyła się Msza Święta. Natomiast w godzinach wieczornych odbył się Koncert z okazji 100 – lecia Odzyskana Niepodległości Rzeczpospolitej Polski oraz wręczenie Medali Komisji Edukacji Narodowej dla kadry OHP. Osobą oznaczoną medalem KEN z Opolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP za wyróżniającą się pracę opiekuńczo-wychowawczą na rzecz młodzieży, została pani Ksenia Domerecka, czego z całego serca wszyscy jej gratulujemy!. Zakończeniem dnia pełnego wrażeń był udział opolskiej delegacji w Apelu Jasnogórskim. Nowy dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Jasnej Góry. Młodzież udała się do Bazyliki Jasnogórskiej, Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, Muzeum Sześćsetlecia, Sali rycerskiej, Sali ojca Augustyna Kordeckiego, Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu, Arsenału, a także pod Bramę Wałową oraz pod Pomnik Jana Pawła II. Ponadto młodzież zapoznana została z historią i wierzeniami dotyczącymi Jasnej Góry oraz cudownego obrazu. Po zwiedzaniu Częstochowy młodzież zmęczona ale bardzo zadowolona wróciła do domów.

Ewa Tulej

jasna gora2
Młodzież wraz z ks. Jarosławem Staniszewskim oraz wychowawcami przed Bazyliką Archikatedralną pw. Św. Rodziny w Częstochowie