W dniach 1-3 czerwca 2018r. w Ołomuńcu na Morawach odbył się Garden Food Festiwal jest to piknik rodzinny w miejscowym parku na Smetanowych Sadach. Zarząd stowarzyszenia Klaster Dobrej Żywności „Oleski Koszyk” zwrócił się z propozycja współpracy w realizacji zadań promocyjnych Województwa Opolskiego zleconych przez Marszałka Wojewódzkiego pana Andrzeja Bułę oraz promowania dobrego odżywiania podczas Garden Food Festiwal. Było to spowodowane dobrą dotychczasową współpracą z naszym Ośrodkiem, a także gwarancją solidnie wykonanych powierzonych nam zadań w roku ubiegłym.


Proponowaliśmy tradycyjne potrawy i dania oparte na lokalnych produktach m.in. bigos, żurek z kiełbasą, kanapki z serem twarogowym oraz smalcem ze „szkwarkami” i świeżo kiszonym ogórkiem oraz kefir. Wszystkie te potrawy cieszyły się uznaniem, a klienci wracali do nas bardzo chętnie. Przechodzący obok naszego stoiska byli częstowani słodki ciasteczkiem.


Pokazy kulinarne, bogata oferta produktów i potraw w tym bardzo egzotycznych oraz ciekawy program artystyczny stanowiły wspaniałą atmosferę dla miłego spędzenia czasu w otoczeniu czerwcowej przyrody.


Aneta Wiatr – Żyta
Jacek Szecówka

1.ol     2.ole
                            Promowanie stoiska                                                                            Słodki poczęstunek