W dniu 25 maja 2018r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Oleśnie zostały zorganizowane „Dni Otwarte”, na które została zaproszona młodzież z okolicznych szkół wraz z pedagogami i dyrektorami. Pierwszym punktem imprezy było przedstawienie prezentacji multimedialnej przygotowanej przez pana Marcina Kołachę, podczas której młode osoby zostały zapoznana z ofertą naszego ośrodka.

Po degustacji ciast, przygotowanych przez naszą młodzież (kucharze) rozpoczęły się warsztaty szkoleniowe, które miały na celu przybliżyć zaproszonym gościom zawody w jakich przyuczani są nasi uczestnicy. Podczas wizyty na ślusarni młodzieży zaprezentowano działanie maszyn jakimi dysponują warsztaty, a na zakończenie obdarowano pamiątkowymi różami. Na stolarni młodzież miała okazję zobaczyć poszczególne etapy wykonywania mebli. Następnie zainteresowane osoby zwiedziły nasz internat tj.: pokoje, świetlicę, siłownię oraz stołówki. W tym dniu odwiedziły nas nie tylko osoby z okolic Olesna ale również z woj. śląskiego, co stanowi dobry prognostyk na przyszłość.

Aneta Wiatr – Żyta
Marin Kołacha

 

oolesno    olesno3

                                 Na ślusarni                                                                              Rozmowa z uczestnikiem i jego rodzicem