23 maja 2018 r. zakończyły się zmagania I Turnieju Hufcowych Rozgrywek E-sportowych młodzieży Hufca Pracy w Opolu. Do piłkarskich mistrzostw rozgrywanych na konsoli Xbox360® przystąpiło 32 uczestników. Od kwietnia zawodnicy rozgrywali mecze w systemie pucharowym doprowadzając do wyłonienia finalistów. Jak nakazuje tradycja – ostatnimi meczami była walka o III miejsce oraz finał. Zwyciężył Paweł Bojczuk z klasy 3bG, który okazał się najbardziej bramkostrzelnym uczestnikiem Turnieju, strzelając przeciwnikom aż 21 goli! W zaciętym małym finale Dominik Wrzos z klasy 2b pokonał dopiero w 117. minucie Kamila Procia z klasy 1b i zasłużenie zajął III miejsce.


Najlepszymi zawodnikami e-sportu okazali się kolejno: Paweł Bojczuk, Mateusz Erens i Dominik Wrzos.
Zwycięzcy otrzymali dedykowane puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Hufiec Pracy w Opolu. Komisja sędziowska w składzie: Robert Gąsienica oraz Katarzyna Wolna przyznała również nagrodę specjalną za sportową postawę i walkę fair-play, która powędrowała do Szymona Lewandowskiego z klasy 2b.


Turniej jako innowacja w pracy wychowawczo-opiekuńczej spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży opolskiego Hufca Pracy, która z uwagą śledziła poczynania przeciwników, z chęcią kibicowała uczestnikom i z niecierpliwością oczekiwała kolejnych spotkań.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w I edycji Turnieju.

Robert Gąsienica

1 ooooo    2ooo

       Zwycięzca Turnieju wraz z Panią Komendant HP w Opolu                            Dominik Wrzos – zdobywca III miejsca w Turnieju