Nysa1

Uczestnicy HP Nysa przed zawodami

Uczestnicy HP w Nysie skorzystali kolejny raz z zaproszenia Środowiskowego Domu Samopomocy i wraz z wychowawca Martą Seniurą wzięli udział w Dniu Sportu. Impreza odbyła się na placu przed siedzibą ŚDS. Rywalizowano w wielu bardzo ciekawych konkurencjach. Rozpoczęto jednak jak na prawdziwych igrzyskach zapaleniem olimpijskiego znicza. Gospodarz imprezy przedstawił grupy i powiedział wstępnie o zaplanowanych dyscyplinach sportowych.

Już pierwsza z nich, bieg z przeszkodami, wprawiła niemal wszystkich obecnych we wspaniały nastrój. Uczestnicy mieli do pokonania wiele wymyślnych sprzętów i urządzeń. Już sam fakt, iż bieg odbywał się w kaloszach było wydarzeniem niecodziennym . Podczas gdy następna konkurencja, jazda dwuosonbowym rowerem, sprawiała naszym uczestnikom sporo trudności podopieczni ŚDS radzili sobie świetnie. Było do tego stopnie ciężko, że kolejna dyscyplina, przeciąganie liny zdawała się dziecięcą igraszką. Na koniec wszyscy poczęstowani zostali kiełbaską z grilla, która po trudach rywalizacji znikała z talerzy błyskawicznie. Jedzenie na czas nie było już jednak konkurencją punktowaną.


Anna Zielińska

 

Nysa2     Nysa 4

Jazda dwuosobowym rowerem                                                                   Rozdanie pucharów i dyplomów.