PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Przyjęcie sakramentu bierzmowania przez uczestników ŚHP w Dąbrówce Dolnej
Wysłano 10.05.2017 o godz. 08:39:14
1_1.jpgDnia 8 maja 2017 roku ośmiu uczestników Środowiskowego Hufca Pracy w Dąbrówce Dolnej przyjęło ostatni z sakramentów wtajemniczenia - bierzmowanie. O godzinie 16:30 młodzież z całego naszego dekanatu zgromadziła się w Kościele pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Fałkowicach, gdzie z rąk biskupa Rudolfa Pierskały przyjęła sakrament Ducha Świętego.  
Do sakramentu uczestnicy przygotowywani byli przez księdza proboszcza Edwarda Matusz.  Po całorocznym przygotowaniu kandydaci, których uznano za godnych przyjęcia sakramentu w obecności wybranego przez siebie świadka i zgromadzonych wiernych otrzymali sakrament bierzmowania oraz wybrane przez siebie trzecie imię – swojego patrona, którego pragną naśladować w swoim życiu.
Istotą bierzmowania było przekazanie Ducha Świętego, który umacnia chrześcijanina, aby wiarę mężnie wyznawał, bronił jej i według niej żył. Po uroczystości młodzież otrzymała pamiątkowe krzyżyki.
Wszystkim, bierzmowanym życzymy, by Duch Święty, którego otrzymali prowadził ich, dodawał sił, aby na co dzień potrafili dawać dobre świadectwo o Jezusie Chrystusie.

Robert Świerc
1_1.jpg 2_1.jpg
Uczestniczy ŚHP w Dąbrówce Dolnej podczas Mszy Świętej


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS