PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Wycieczka turystyczno – krajoznawcza uczestników ŚHP Opole w Góry Stołowe
Wysłano 25.05.2011 o godz. 09:22:41

2.jpgMłodzież ze Środowiskowego hufca Pracy w Opolu reprezentująca klasy gimnazjalne oraz szkołę zawodową wzięła udział 23 maja br. w ciekawej wycieczce turystyczno – krajoznawczej w Góry Stołowe. Była to forma nagrody dla młodzieży wyróżniającej się w hufcu i w szkole na wielu płaszczyznach.

Cała eskapada rozpoczęła się od zwiedzania Bazyliki w Wambierzycach, którą poprzedziło słowo wstępne jednego z wychowawców na temat tego zabytkowego obiektu. Po zwiedzaniu bazyliki uczestnicy wycieczki wspięli się na sąsiadującą z tym obiektem sakralnym górę, gdzie obejrzeli ruchomą, zabytkową szopkę przedstawiającą sceny biblijne.


Kolejnych, niezapomnianych wrażeń dostarczył sam przejazd autokarem z Wambierzyc w Góry Stołowe. Droga wiła się górskimi serpentynami coraz wyżej i wyżej. Trochę zdrowego wysiłku fizycznego kosztowało wycieczkowiczów zdobycie w pocie i upale panującej nad okolicą góry Szczeliniec. Smacznym dopełnieniem całości był obiad na terasie widokowym umiejscowionym na wysokości 900 m n.p.m.


Wszyscy powrócili do Opola zadowoleni, uśmiechnięci i pozytywnie naładowani energią, chociaż fizycznie zmęczeni. Młodzież jednogłośnie wyraziła chęci zorganizowania podobnej eskapady w przyszłym roku szkolnym.

Krzysztof Warchał 

1.jpg 2.jpg 3.jpg

Na zdjęciu:

Zapierający dech w piersiach widok na Szczeliniec Wielki

Na zdjęciu:

Uczestnicy wycieczki na schodach Bazyliki w Wambierzycach

Na zdjęciu:

Młodzież zdobywa Piekiełko

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS